توالت

۸ چیزی که هرگز نباید در یک توالت پرتاب کنید

توالت چیزی است که همه ما هر روز از آن استفاده می کنیم. برخی افراد از توالتهای خود به درستی استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر از آن مانند یک سطل آشغال اضافی استفاده می کنند. اگرچه ممکن است داشتن یک زباله که فوراً زباله و بو آن را از بین ببرد ، خوشایند باشد ، اما توالت و سیستم سپتیک شما به گونه‌ای طراحی نشده است که به جز کاغذ توالت همه چیز را خارج کند.

چرا باید سیستم لوله کشی و سپتیک خود را حفظ کنید

اگر مخزن سپتیک دارید ، توجه به آنچه که در توالت پایین می رود ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هر چیزی که تجزیه نشود در نهایت باید از مخزن خارج شود ، که بسیار گران است. اگر این زباله ها را حذف نکنید ، برایتان گران می شود. شما نمی خواهید صبر کنید تا فاضلاب خام در ملک شما وجود داشته باشد تا مخزن شما را خالی کند. مانند اکثر موارد ، مخزن سپتیک شما به نگهداری نیاز دارد.
حتی اگر شما یک مخزن سپتیک در املاک خود ندارید ، مسئولیت مالک خانه است که از استفاده از وسایلی که می توانند باعث آسیب و اضافه بار در تأسیسات تصفیه فاضلاب شهری شوند ، خودداری کنید. نه تنها اثرات زیان بار محیطی ، بلکه اثرات انسانی و اقتصادی نیز وجود دارد. دستمال مرطوب مرطوب به طور خاص باعث ایجاد یک مشکل واقعی برای سیستم های سپتیک در سراسر جهان شده است.

۱٫ توپ پنبه

ممکن است فکر کنید که پنبه قابل شستشو است زیرا بسیاری از دستمال توالت از پارچه های نخی ساخته شده است ، اما اینگونه نیست!

۲٫ حوله های کاغذی

حوله های کاغذی سخت هستند و برای حل کردن در آب ساخته نمی شوند. اگر تجارت را بخاطر بسپارید ، برخی حتی به اندازه کافی قوی هستند که یک توپ بولینگ را در اختیار داشته باشند. حتی انواع تخریب پذیر قابل شستشو نیستند ، بنابراین همه حوله های کاغذی را درون سطل زباله بگذارید ، نه توالت.

۳٫ نخ دندان

نخ دندان در آب حل نمی شود ، بنابراین در لوله ها و سیستم های فاضلاب گیر کرده و درهم پیچیده می شود و باعث چسبیدن چیزهای دیگر مانند چربی ها ، روغن ها ، حوله های کاغذی ، دستمال مرطوب و مواد دیگر می شود.

۴٫ دستمال مرطوب قابل شستشو

دستمال مرطوب قابل شستشو بزرگترین مشکل را برای توالت و سیستم های سپتیک ایجاد می کند زیرا بسیاری از افراد از آنها استفاده می کنند و فکر می کنند که قابل شستشو هستند. اکنون برندها مجبور شده اند برچسب های “قابل شستشو” و “یکبار مصرف” را حذف کنند و به مصرف کنندگان هشدار دهند که آنها را از بین نبرند. ما جذابیت آنها را می فهمیم ، اما درست مانند بافت ها و حوله های کاغذی اند.

۵٫ باند

باند شامل پلاستیک است که تجزیه پذیر نیست. اینها را در سطل زباله ، جایی که متعلق است ، پرتاب کنید.

۶٫ پوشک

پوشک ضخیم است و می تواند منبسط شود و باعث گرفتگی لوله شود ، معمولاً در خم U.

۷٫ قرص

هیچ دارویی ، از جمله قرص ها ، هرگز نباید در توالت فرو بریزد. این مسئله به هیچ وجه نگرانی مسدود نیست ، بلکه مسئله محیطی است. سیستم های فاضلاب فرآیندهای بیولوژیکی پیچیده ای برای تجزیه مواد زاید دارند و داروها می توانند با آن تداخل کنند. اکثر داروها را نمی توان از آب خارج کرد ، بنابراین به دریاچه ها ، اقیانوس ها ، رودخانه ها و حوضچه های ما ختم می شوند.

۸٫ زباله گربه

ممکن است فکر کنید که دفع زباله های گربه در توالت شما سالم تر و سازگار با محیط زیست خواهد بود ، اما این طور نیست. اگرچه برخی از مارک های بستر ممکن است خود را قابل شستشو کنند ، اما برخی دیگر می توانند ۱۵ برابر اندازه طبیعی خود را گسترش دهند و لوله های شما را مسدود کنند. علاوه بر این ، مدفوع گربه حاوی یک تماس انگل به توکسوپلاسما گوندی است که توسط سیستم فاضلاب قابل تجزیه نیست و می تواند وارد اقیانوس ها شود و به حیوانات وحشی آسیب برساند.

اگرچه هیچ راه کاملی برای رهایی از بستر وجود ندارد ، اما توصیه می کنیم آن را درون کیسه های تخریب پذیر ریخته و آنها را در سطل زباله ریخته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *