توالت فرنگی سالمندان

انواع توالت فرنگی و بررسی ویژگی‌های آن‌ها(قسمت دوم)

در قسمت اول انواع توالت فرنگی و ویژگی های آن ها را بررسی کردیم. در این قسمت می خواهیم به ادامه این مطلب بپردازیم.

با در نظر گرفتن شرایط بدنی کاربر

در انواع توالت فرنگی در کل ویژگی طراحی توالت فرنگی به گونه ای می باشد که کاربران بزرگسال از آن بتوانند به راحتی استفاده کنند اما در این بین استثناهایی نیز وجود دارد. توالت فرنگی هایی وجود دارند که به طور ویژه برای برخی طراحی شده اند مثل افرادی با شرایط بدنی خاص یا کودکان و …. . برای مثال سرویس فرنگی کودکان از اندازه ی کوچکتری برخوردار است. البته ساختار سرویس فرنگی هایی وجود دارد که هم کودکان و هم بزرگسالان بتوانند از آن درست استفاده کنند.

در مثال بعدی می توان سرویس فرنگی های مخصوص سالمندان را گفت. توالت فرنگی های مخصوص آن ها به گونه ای است که بتوانند خیلی راحت روی آن بنشینند. پایه ی این توالت فرنگی بلند تر از حالت عادی می باشد.

توالت فرنگی سالمندان

توالت فرنگی سالمندان

از نظر اندازه‌ی لبه‌ی کاسه‌ی توالت

در بحث انواع توالت فرنگی، سرویس فرنگی های با لبه ی باریک تر وجود دارند که شست و شوی آن ها بسیار ساده و راحت می باشد، اما عملکرد فلاش و تخلیه آب را تحت تاثیر قرار می دهد. در هنگام خرید سرویس فرنگی حتما این موضوع را مد نظر قرار دهید.

از نظر تعداد فلاش (تک فلاش و دو فلاش)

انواع توالت فرنگی را گاه می توان به دو دسته ی تک فلاش و دو فلاش تقسیم کرد. در توالت فرنگی های تک فلاش میزان آب را نمی توان تنظیم کرد ولی استفاده از آن ها بسیار ساده است. البته باید در نظر داشت که میزان مصرف آب را نمی توان کنترل کرد. در مقابل توالت فرنگی های دو فلاش را داریم که میزان مصرف آب را می توان با آن کنترل کرد. توالت فرنگی های دو فلاش احتمال خرابی بیشتری دارند نسبت به تک فلاش ها از این رو برای استفاده از آن ها باید مراقب بود. در ادامه درباره سیستم های توالت فرنگی دوفلاش بیشتر بحث خواهیم کرد.

توالت فرنگی دو فلاشه

توالت فرنگی دو فلاشه

از نظر محل قرار گرفتن دکمه‌ی فلاش

انواع توالت فرنگی از این نظر به چهار دسته‌ی کلی زیر تقسیم می‌شوند:

  1. دکمه‌ی فلاش در کنار مخزن
  2. دکمه‌ی فلاش در قسمت بالای مخزن
  3. دکمه‌ی فلاش روی دیوار که بیشتر در توالت‌های فرنگی دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  4. دکمه‌ی فلاش روی ریموت کنترل

برخی از انواع جدیدتر می‌توانند فلاش را به صورت خودکار و بدون نیاز به فشردن دکمه فعال کنند.

از نظر سیستم تخلیه

۱- سیستم تخلیه‌‌ی گرانشی

همانطور که از اسم آن پیداست از نیروی گرانش برای تخلیه استفاده می کند. آب از مخزن بیرون آمده و به سمت لوله ی خروجی می رود. در این روش فشار زیاد باعث تخلیه خواهد شد. علاوه بر این سیفون هم به کمک خواهد آمد برای تمیزی بیشتر. این سیستم یکی از اولین سیستم های تخلیه می باشد. عمر مفید توالت فرنگی هایی که با این روش کار می کنند بیشتر از مدل های دیگر است.

۲- سیستم Pressure Assisted

این روش فشار هوا برای تخلیه به کار گرفته شده است. این روش نسبت به روش قبلی قوی تر و سریع تر می باشد. البته ایراد هایی را نیز دارا می باشد که از آن می توان به صدای زیاد آن اشاره کرد.

۳- سیستم تخلیه‌ی دوگانه

در این سیستم از هر دو روش قبلی استفاده می شود.

۴- سیستم گردابی

در انواع توالت فرنگی، یکی از جدیدترین سیستم ها این روش است که روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کند. این سیستم صدای کمتری دارد و تمام مزایای روش گرانشی را دارا می باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *